Bitcoin i rynki akcji boją się remisu, a nie trumpa

Wzrost indeksu S&P 500 o 1,2% – obecnie ponad 3300 USD – we wtorek wskazuje na zwycięstwo Bidena. Jednak obawy przed napiętym, niezdecydowanym wynikiem mogą spowodować, że rynki wpadną w zastój.

Podczas gdy Joe Biden wygląda na silnego, by zastąpić Donalda Trumpa na stanowisku prezydenta Stanów Zjednoczonych, wszystkie rynki, w tym Bitcoin, wolałyby o wiele bardziej wyraźnego zwycięzcę niż kontrowersyjny impas.

Bitcoin i rynki globalne obawiają się bliskiego wyniku

Jest to tydzień, w którym inwestorzy oczekują, że Bitcoin pójdzie w ślad za tradycyjnymi markerami, ponieważ obaj kandydaci reprezentują podobny los dla przyszłości BTC.

Te osiem stanów huśtawka w USA-Floryda, Pensylwania, Ohio, Michigan, North Carolina, Arizona, Wisconsin i Iowa, nadal zachowują uprawnienia kołysać wyniki obu stronach za.

Wśród nich najważniejszym stanem jest Floryda, która wychodzi dziś o 20:00 czasu wschodniego. Inne kluczowe dla partii republikańskiej huśtawki to Wisconsin i Michigan, a zwycięstwo Demokraci w Północnej Karolinie i Gruzji będzie kluczem do zwycięstwa Bidena.

Bliski wynik głosowania opóźniłby ostateczny wynik i rozpoczął kolejną rundę walki między Bidenem a Trumpem w senacie lub w procesach sądowych

Co więcej, Ameryka wybiera swojego prezydenta na podstawie wyników ogólnostanowych kolegiów elektorów, a nie głosów powszechnych. To właśnie zapewniło Trumpowi zwycięstwo nad Hilary Clinton w 2016 roku, pomimo utraty większości.

Oczekiwany czas na ostateczny wynik to środa. Jednak bliskie zwycięstwo lub opóźnienia spowodowane procesami sądowymi mogą opóźnić je o tydzień, co może być problematyczne dla rynków akcji, biorąc pod uwagę niechęć tradera do niepewności.

admin