BITCOIN WYGLĄDA NA PONAD 10,5 TYS. DOLARÓW, PONIEWAŻ RENTOWNOŚĆ GLOBALNYCH OBLIGACJI SPADA PONIŻEJ 1%.

Bitcoin eyes a close above $10,500 as investors polują na lepsze zyski na niepewnych rynkach.
Analogia ta pojawia się jako nieco ponad 60 procent światowego rynku obligacji, który obecnie przynosi mniej niż 1 procent zysków.
Bitcoin rozpoczął nowy tydzień z niesamowitym skokiem powyżej 10.000 dolarów.

Bitcoin rozpoczął nowy tydzień z niesamowitym skokiem powyżej 10 000 dolarów. Krypto waluta benchmarkowa wzrosła aż o 3,94 procent przed europejską sesją handlową. Tak jak to miało miejsce, cena ustanowiła intraday high na poziomie 10.333 dolarów – poziom ostatnio dotknięty 1 czerwca 2020 roku. Kilka godzin później pojawiła się niewielka korekta, dzięki której cena spadła o około 100 dolarów.

Najnowsza fala nastrojów związanych z zakupami pojawiła się jako złoto, tradycyjny atut bezpiecznego schronienia, zmierzający do ustanowienia wszechobecnego haju. Obserwatorzy zauważyli, że więksi inwestorzy skierowali większą część swojego portfela w stronę metalu szlachetnego. Analogia ta wynikała z narastającego rozdźwięku geopolitycznego między USA i Chinami oraz słabszego dolara amerykańskiego.

14 BTC i 95.000 Free Spins dla każdego gracza, tylko w mBitcasino’s Exotic Crypto Paradise! Zagraj teraz!
Inne czynniki, takie jak oczekiwanie na więcej bodźców do pomocy krajom dotkniętym pandemią, również podniosły atrakcyjność złota jako zabezpieczenia przed inflacją.

RYNEK BONDOWY

Bitcoin, zazwyczaj nazywany cyfrową wersją złota ze względu na jego niedobór, różnił się od podobnych podstaw makro. Handlowcy postrzegali krypto walutę jako swoje zabezpieczenie przed bezprecedensową podażą złota przez globalne banki centralne, zwiększając tym samym jej popyt.

“Srebro, złoto, Bitcoin, itp. wszystkie wyglądają na gotowe do wykonania wybuchowych ruchów wyżej, biorąc pod uwagę samą ilość pieniądza drukowanego na całym świecie”, powiedział Kyle Bass, dyrektor inwestycyjny Hayman Capital Management w Teksasie.

W międzyczasie, kluczowy, aczkolwiek bardzo słabo funkcjonujący rynek obligacji również przyczynił się do zwiększenia atrakcyjności “safe-havens”. Według danych zebranych przez Intercontinental Exchange, ponad 60 procent z 60 bilionów dolarów światowych obligacji przyniosło mniej niż 1 procent w dniu 30 czerwca 2020 roku.

bitcoin, kryptocurrency, btcusd, btcusdt, xbtusd, xbtusdt
Rentowność amerykańskiego 10Y bond’u spada. Źródło: TradingView.com

Obligacje zazwyczaj zawierają znaczną część portfela inwestycyjnego, służąc jako najbezpieczniejsze zabezpieczenie przed ryzykownymi aktywami, takimi jak akcje. Jednak wraz z ich spadkiem inwestorzy zaczęli polować na zyski z bardziej ryzykownych aktywów.

Jest to jeden z głównych powodów, dla których nawet rynek akcji radzi sobie dobrze pomimo niepewnych perspektyw makroekonomicznych.

“Gonitwa za zyskiem stała się o wiele bardziej wyrazista” – powiedział Matt King, szef globalnej strategii produktów kredytowych w Citigroup, powiedział FT. “Jeśli jesteś funduszem emerytalnym lub firmą ubezpieczeniową, jesteś zmuszony do obniżenia jakości i podjęcia ekstremalnego ryzyka” – powiedział Matt King, globalny szef strategii produktów kredytowych w Citigroup.

BITCOIN ZA 10,500 DOLARÓW

Powodem niskiej rentowności obligacji są niższe stopy procentowe. Na przykład w marcu 2020 r. Rezerwa Federalna USA obniżyła referencyjną stopę procentową pożyczek do niemal zera. W międzyczasie bank centralny zobowiązał się również do kupna nieograniczonej ilości długu publicznego w obliczu spowolnienia gospodarczego wywołanego przez COVID.

Bezprecedensowa podaż pieniądza osłabiła nawet dolara amerykańskiego w stosunku do innych walut krajowych. Skorzystał na tym Bitcoin.

Złoto jest oddalone o 30 dolarów od osiągnięcia wszechobecnego haju powyżej 1.920 dolarów, po raz pierwszy od 9 lat. To wzrost o 30% w ciągu 4 miesięcy.

Popyt na alternatywne magazyny wartości wyraźnie wzrasta, ponieważ inwestorzy obawiają się inflacji.

W dłuższej perspektywie czasowej, może to również przynieść korzyści Bitcoinowi.

Krypto waluta obraca teraz na północ od 10 000 dolarów, zwłaszcza przed spotkaniem FED w dniach 28-29 lipca. Wall Street oczekuje, że prezes banku centralnego, Jerome Powell, pozostanie gołosłowny. W rezultacie, zyski mogą nadal spadać.

Z drugiej strony, rząd USA sfinalizuje drugą turę bodźców o wartości 2 bilionów dolarów, aby pomóc bezrobotnym i przedsiębiorcom w przetrwaniu spowodowanego pandemią zamknięcia. To utrzyma większą presję na dolara amerykańskiego z powodu nadmiernej podaży.

Podstawy sugerują, że Bitcoin Revolution ponownie przetestowałby 10.500 dolarów, co jest rekordem w historii, po raz kolejny w trzecim kwartale. Tymczasem weteran handlowy Jonny Moe uważa, że krypto waluta będzie lecieć ponad wspomniany poziom.

“Ponad 10,5 dolarów jest tam, gdzie zaczyna się prawdziwa akcja, ale BTC już wygląda całkiem ekscytująco”, powiedział poniedziałek. “Ta powolna akcja jest o wiele bardziej produktywna niż szybki impuls.”

admin