Czy zwiększona akceptacja DeFi sprawi, że Bitcoin ponownie skalibruje swój stały wolumen 21M?

Zdecentralizowane finanse (DeFi) doświadczyły w tym roku ogromnego wzrostu wykorzystania i przyjęcia. Różne protokoły DeFi odegrały ważną rolę w różnych innowacjach, które całkowicie zmieniły sposób działania sieci blockchain.

Chociaż nie jest już wiadomością, aplikacje i protokoły DeFi są zbudowane na Ethereum; drugi najpopularniejszy zasób kryptograficzny był w stanie włamać się do transferów łańcuchowych Bitcoin. Dzieje się tak, ponieważ sieć przyciągnęła inwestorów, którzy dotychczas skupiali się na Bitcoinie, aby przyjrzeć się jego różnym funkcjom.

Z tego powodu adopcja DeFi wzrosła w tym roku do rekordowego poziomu

W poprzednich latach górnicy Bitcoin byli pewni, że zarabiają na opłatach transakcyjnych generowanych przez platformę. Jednak ostatnio wydaje się to ponure ze względu na zwiększoną trudność w zdobywaniu nagród blokowych.

Obecne przyjęcie DeFi zapoczątkowało masowe odejście od scentralizowanych systemów finansowych. Użytkownicy przyjęli zdecentralizowane platformy, co widać po zwiększonym wolumenie obrotu. Wolumen obrotu w zeszłym roku wyniósł 1%, ale obecnie wzrósł do 10%.

Baza użytkowników MetaMask również wzrosła do ponad miliona.

Pomimo początkowych problemów, adopcja DeFi wzrosła

Pomimo problemów, takich jak drogie opłaty za gaz, zatory w sieci i inne problemy, adopcja DeFi wzrosła w tym roku.

Dzieje się tak z powodu ciągłych problemów, z jakimi użytkownicy mają do czynienia w przypadku CeFi . Użytkownicy stają przed wyzwaniami związanymi z regulacjami i różnymi wyzwaniami w zakresie bezpieczeństwa.

W związku z tym około marca tego roku liczba transakcji na scentralizowanych giełdach spadła, podczas gdy nastąpił wzrost liczby nowo zarejestrowanych portfeli Ether.

Mówiąc prościej, Eth zmienił sposób działania giełd kryptowalut. Wielu z nich chce objąć różne produkty DeFi, ponieważ użytkownicy przechowują teraz i sprzedają swoje aktywa pod opieką

admin